Helge A. Tryti
Advokat i Oslo

Helge A. Tryti

Advokatfirmaet Seland | Rödl

OsloEiendomsrett · Forretningsrett · Kontraktsrett
Ingen omtaler ennå · Skriv den første

Om Helge A. Tryti

Helge A. Tryti er senioradvokat i Advokatfirmaet Seland | Rödl i Oslo, og har hatt entrepriserett som sitt hovedområde i flere tiår. Han bistår først og fremst byggherrer, entreprenører og rådgivere, både med løpende rådgivning og når det oppstår tvister underveis i et byggeprosjekt. Tryti kjenner kontraktene basert på Norsk Standard svært godt, og er en av de mer erfarne stemmene på dette feltet i Norge.

Han holder jevnlig kurs for både åpne deltakere og bedrifter, med særlig vekt på NS-kontrakter. Tryti har i tillegg laget en rekke artikler, hjelpedokumenter og skjemaer som ligger fritt tilgjengelig på fagsidene proffentreprise.no. Mange i byggebransjen bruker disse verktøyene i det daglige arbeidet med kontrakter.

Tryti er også forfatter av boken «Prosjektlederens håndbok for entreprisekontrakter», som er solgt i mer enn 14 000 eksemplarer. Boken brukes som pensum ved flere utdanningsinstitusjoner for kommende prosjektledere, og er blitt et praktisk oppslagsverk for ikke-jurister som forvalter byggekontrakter. Klienter som velger Tryti, får en advokat med solid faglig tyngde og en tydelig praktisk tilnærming til entrepriserett.

Rettsområder

Eiendomsrett

Kompetansen til advokaten inkluderer husleietvister, servitutter og plan- og bygningsrett. Du får blant annet rådgivning og representasjon i saker knyttet til kjøp og salg av bolig, nabokonflikter og reklamasjon.

Forretningsrett

Tjenestene inkluderer juridisk bistand knyttet til avtaler, forhandlinger og tvister i næringslivet. Advokaten hjelper også med virksomhetsoverdragelser, partnerskap og kommersielle samarbeid.

Kontraktsrett

Advokaten gir rådgivning og representasjon i saker knyttet til inngåelse, tolkning og brudd på avtaler. Du får også bistand med kontraktsforhandlinger, reklamasjoner og tvisteløsning mellom avtaleparter.

Selskapsrett

Advokaten gir rådgivning i saker knyttet til stiftelse, drift og avvikling av selskaper. Du får også bistand med aksjonæravtaler, fusjoner, fisjoner og endringer i eierstruktur.

Erfaringer med advokaten

Omtaler

Ingen omtaler ennå

Har du brukt denne advokaten? Del erfaringen din og hjelp andre med å finne riktig advokat.

Kontor

I nyhetene

Advokatmatch er en tjeneste levert av Lead Service AS

Org. nr. 922 997 454